Książki


ZABAWY TUTUSIA (www)

Elżbieta Ławczys, Faustyna Mounis

Wydawnictwo WiR


ZABAWY TUTUSIA to wyjątkowe zestawy edukacyjne wspomagające rozwój mowy, przeznaczone dla dzieci od 1 do 3 roku życia. Do każdego zestawu można pobrać na stronie naszego serwisu od-zabawy.pl ćwiczenia językowe, przygotowane specjalnie z myślą o dzieciach dwujęzycznych.

W pudełku znajdują się książeczki i karty do zabaw z maluchem. Starannie dobrane, proste teksty oraz barwne ilustracje młodych grafików zapewniają atrakcyjną i wartościową publikację dla najmłodszych. Całość została opracowana przez specjalistów w dziedzinie psychologii i logopedii.

ZABAWY TUTUSIA są częścią programu „Zaczynamy od zabawy” (www.od-zabawy.pl), którego celem jest wspomaganie rozwoju dziecka i pogłębianie jego relacji z osobą dorosłą poprzez wspólną, radosną zabawę.

W skład „Zabaw Tutusia” wchodzą książeczki o przygodach Jasia i Tutusia, perypetiach Hipopotama Niezdarka i Motylka Miłka, życiu rodzinnym w domu Oli i Kuby, a ponadto komiks o bocianie i żabie, rozmówki – Ploteczki Łyżeczki i Szczoteczki, Świat pieska Łatka i kotka Łapka, pomysł na zabawę paluszkowo-ruchową dziecka z dorosłym oraz karty z prostymi układankami lub zabawami, wymagającymi aktywności małego dziecka.

Poszczególne historie skonstruowane zostały w sposób pozwalający dziecku kształtować różne funkcje poznawcze, językowe, emocjonalne i społeczne. Bohaterowie opowieści przeżywają sytuacje z życia codziennego znane każdemu dziecku. Uczą jak przeżywać radości, rozwiązywać kłopoty oraz radzić sobie z różnymi emocjami. Książeczki budują radosny obraz świata, kształtują poczucie humoru dziecka oraz wzmacniają pozytywne wartości. Przedstawione na kartach propozycje zabaw pozwalają na naturalne - wesołe i przyjemne wprowadzenie dziecka w świat języka i nauki.

Seria opiera się na pomyśle pokazania tych samych postaci w różnorodnych sytuacjach. Każde pudełko posiada tytuł, który jest równocześnie tematem przewodnim całej jego zawartości.6 komentarzy:

 1. Taki tatuś musi być wyjątkowo mądry.
  Bardzo ładne tytuły książeczek,
  no,a jeszcze tatusiowie potrafią poszukać
  ładne tytuły piosenek

  OdpowiedzUsuń
 2. http://czasdzieci.pl/ksiazki/ksiazka,17817c9-oto_jest_paryz.html

  Znalazlam fajna ksiazke. Tak tematycznie/dwujezycznie ;) Dla naszych obiezyswiatow.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzieki Kasiu! jeszcze nie mielismy w rekach, ale wydawnictwo Dwie Siostry jest swietne, wiec pozycja napewno wartosciowa.

   Usuń
 3. Jak zdobyc te ksiazke mieszkajac we Francji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Adrianno, Zabawy Tutusia wydawnictwo moze wyslac za granice. Jednak najlepiej chyba zamowic je w Polsce na adres bliskich i odebrac przy okazji podrozy, tak z moich obsrewacji robi wiekszosc czytelnikow. Niestety Zabaw nie ma jeszcze na Amazon, czy innych portalach miedzynarodowych, ale mamy nadzieje, ze wkrotce ich dostepnosc sie zwiekszy:)
   Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń
 4. Jak dostac te ksiazke we Francji?

  OdpowiedzUsuń