wtorek, 5 lutego 2013

Tematy cykliczne

Oto nasz nowy pomysł! Zapraszamy serdecznie na nasze blogi: Blog EliMój blog we wtorki i w piątki. Wspólnie z Elą postanowiłyśmy zrealizować pomysł spotkań cyklicznych, poświęconych trzem tematom:


1. We wtorki: WTORKOWE CZYTANECZKI! – PLANUJEMY POKAZAĆ Państwu jak wprowadzać dziecko w świat języka poprzez czytanie. Będziemy zamieszczać co wtorek, każda z nas inne, propozycje zabaw, krótkich ćwiczeń, krótkie filmiki, zdjęcia, opisy pomocy lub zabawek służących nauce czytania naszych dzieci i dzieci, których rodzice nas o to proszą. Zaczynamy więc od zabawy - czytamy!

2. W piątki: PIĄTKOWE GADUŁECZKI! – zabawy i ćwiczenia służące wspomaganiu mówienia: krótkie rozmówki, dialogi, teatrzyki, rozmowy pacynek. Celem jest wsparcie języka mówionego naszych dzieci. Zaczynamy od zabawy - mówimy!3. W środy lub czwartki: POŻYTECZNE Z PÓŁECZKI! – czyli prezentacja wszystkich ciekawych zabawek, książek, płyt, które znajdują się w naszych domach, na naszych półeczkach i służą pięknie i ciekawie (co jeszcze z nimi można zrobić…?)

Wiemy, że podejmujemy się pracochłonnego zadania, ze względu na cykliczność – ale spróbujemy podołać – w razie wielkiej niedyspozycji jednej z nas, będzie ona odsyłała na blog koleżanki

Zapraszamy więc do obserwowania pracy twórczej naszego duetu!!

Nie ukrywamy, że pisanie na forum, o tym co robimy, ma nas dopingować do częstej i wesołej zabawy z naszymi dziećmi oraz zachęcać innych rodziców do podobnych, polskich „wyczynów” !!
Faustyna i Ela

8 komentarzy:

 1. To ja mocno wspieram Was Kobiety i czekam na wtorki, środy , czwartki,piątki ;-)
  W poniedziałki, soboty i niedziele też chętnie tu wpadnę ;-)))))))))

  OdpowiedzUsuń
 2. O! Dziekujemy bardzo za wsparcie! Na pewno sie przyda :-)
  Bedzie bez watpienia przyjemnie, ale momentami intsensywnie...Mamy nadzieje na wiele dobrej zabawy z naszymi dzieciakami - i tymi dobrymi rzeczami chcemy sie z Wami dzielic. Zapraszam Cie Asiu kazdego dnia, a nawet kilka razy dziennie :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. pisałam już u Eli: będę zaglądać w poszukiwaniu inspiracji ;-)
  powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 4. bedziemy obserwowac :)
  trzymam kciuki zo owocnosc projektu waszego...
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest naprawdę super, że nas tak wspieracie!
   Będziemy mieć jeszcze więcej motywacji :-)

   Usuń
 5. Dziewczyny! Jak Wy na to znajdujecie czas? Podziwiam Was. Po prostu podziwiam! I dziekuje za wszystkie pomysly.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie spimy, nie jemy, nie odpisujemy tygodniami na maile...
  ha ha, a tak naprawde to postanowilysmy w tej blogowej przygodzie sie nawrocic i poswiecic wiecej czasu naszym dzieciom :-)

  OdpowiedzUsuń