wtorek, 8 października 2013

Polecam - BilingueCamp w Paryżu

Właśnie otwieram komputer i widzę taki oto apel Mamy w Paryżu (reakcja na poprzedni post o paryskiej debacie wokół języków):
ojej! Dlaczego ja o tym nie wiedzialam? Faustyno nastepnym razem dzwon, pisz daj znac.....!!!!!
Przepraszam! Rozpuszczałam wieści na fb wszem i wobec, ale być może nie było to wystarczające...
Piszę więc od razu o najbliższym ciekawym wydarzeniu wokół dwujęzyczności- dla Mamy w Paryżu i innych zainteresowanych!

W tę sobotę, 12 października, stowarzyszenie Café Bilingue organizuje BilingueCamp.
Miałam okazję uczestniczyć w tego rodzaju spotkaniu rok temu i do dzisiaj jestem pod wrażeniem jakości dyskusji. Serdecznie polecam osobom zainteresowanym tematem!

W tym roku w trakcie interaktywnych warsztatów uczestnicy (rodzice, specjaliści, nauczyciele, badacze...) będą dzielić się doświadczeniami na temat Wczesnej edukacji dwu i wielojęzycznej oraz jej sytuacji we Francji.
Wstęp wolny, należy się jednak uprzednio zapisać.
 
 Więcej informacji na stronie
 http://www.cafebilingue.com/


1 komentarz:

  1. witaj, szukam kontaktu z innymi mamami wielojezycznych dzieci. Moj synek ma 3 latka i kontakt z 4 jezykami. Jego tata jst Tunezyjczykiem i uczy malego j arabskiego, ja mowie z malym po polsku, z mezem po angielsku, a poniewaz mieszkamy pod Paryzem to jest jeszcze jezyk otoczenia - francuski. DO tej pory mialam wiele przykrosci ze str pediatrow ktorzy uparcie probowali nas przekonac tdo zaprzestania rozmow z dzieckiem w jezykach innych niz francuski. Teraz pediatra triumfuje bo zadna ecole maternelle nie zgodzila sie przyjac malego tlumaczac sie, ze ten nie zna jezyka... Sama juz nie wiem co robic.

    OdpowiedzUsuń